Festival Lípa Musica 2017 zve na zvučná jména. Již šestnáctý ročník tohoto mezinárodního hudebního festivalu nabídne i letos kvalitní hudbu a nevšední zážitky. Festival se uskuteční na několika místech Ústeckého a Libereckého kraje a také v Drážďanech či v Žitavě a okolí.
„Tento tříměsíční festival, který je pro své renomé zařazen do programu Rodinného stříbra, začne v pátek 11. srpna od 21 hodin prologem v podání houslisty Jiřího Vodičky na zřícenině hradu Oybin na německé straně Lužických hor. Samotný zahajovací koncert amerického loutnisty Joela Frederiksena odstartuje v pátek 15. září v bazilice Všech svatých v České Lípě dlouhou pouť skrze hudební žánry. Ta skončí v sobotu 11. listopadu závěrečným vystoupení operního zpěváka Adama Plachetky a pražských komorních sólistů v libereckém divadle F. X. Šaldy,“ upřesnil Vít z Hnízdil z krajského úřadu.
Na návštěvníky tak letos čeká opět to nejlepší z české a zahraniční scény. „Je před námi krásný hudební podzim a celkem třiadvacet velmi pestrých hudebních večerů,“ uvedl Martin Prokeš, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Vstupenky zájemci seženou ve festivalové kanceláři v České Lípě či online na webu lipamusica.cz.