Pražský rodák Reginald Czermack se nesmazatelně zapsal do historie rozvoje hasičství, ale také turismu v Ústeckém kraji.
„Kniha je vlastně takové splacení dluhu významné osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj v mnoha oblastech a zanechala zde nesmazatelnou stopu. Z národnostních důvodů je dnes jméno této renesanční osobnosti skoro neznámé, přestože Reginald Czermack žil v Krupce a na sklonku života v Teplicích, kde je pohřben. Jeho zásluhy jsou ale takové, že stojí za to vrátit se do historie a vydat se po jeho stopách,“ řekl jeden z iniciátorů vydání knihy, náměstek hejtmana Zdeněk Matouš. Publikaci připravila a sepsala Pavlína Boušková z teplického muzea a její slavnostní křest proběhl koncem září v Hasičském muzeu v Krupce.
Reginald Czermack přišel do Teplic, aby tu otevřel obchod s hasičskou technikou americké firmy Douglas. Později si založil vlastní dílnu na hasičské stříkačky, která se časem rozšířila na velkou továrnu. V ní se kromě stříkaček vyráběly také sanitární vozy, hadice, čerpadla a další hasičská výbava.
Czermack se také silně angažoval ve vznikající organizaci dobrovolných hasičů. Zároveň byl zapáleným turistou a alpinistou. V Teplicích založil sekci německého alpského spolu Deutscher Alpenverien. Pro jeho potřeby nechal ve Stubaiských Alpách postavit Teplickou chatu. Zasadil se také o vybudování meteorologické observatoře na Milešovce. Konec svého života prožil v ústraní ve svém zámečku v Krupce a v Teplicích, kde v roce 1929 zemřel. Je pohřben na teplickém hřbitově.