Hejtman se setkal s německým velvyslancem


Do krajského města zavítal velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng u příležitosti vernisáže výstavy Svědkové lidskosti. Výstavu připravila obecně prospěšná kulturně-vzdělávací a vědecká společnost v Ústí nad Labem Collegium Bohemicum, která se věnuje českoněmeckým vztahům.

„Jsem rád, že jsem mohl panu velvyslanci představit naše město. Seznámil jsem ho i se širokými aktivitami přeshraniční spolupráce mezi Ústeckým krajem a Saskem a možnostmi další budoucí spolupráce,“ komentoval setkání hejtman Bubeníček.

Výstava Svědkové lidskosti, přibližuje osudy deseti lidí z křesťanského prostředí, kteří se postavili nacismu. Výstava si klade za cíl připomenout jejich památku a zároveň památku všech ostatních sudetoněmeckých odpůrců nacistického režimu a rovněž má být impulsem pro další bádání k tomuto dosud málo zpracovanému historickému tématu. Německá verze výstavy byla poprvé prezentována v září 2016 ve Würzburgu a v českém prostředí byla výstava poprvé uvedena v únoru 2017 v Praze. Od té doby putuje po celé České republice za podpory Nadace Hannse Seidela a Česko-německého fondu budoucnosti. Výstava je zacílena na širokou veřejnost, zvláštní pozornost je věnována středoškolským studentům. Výstava v Muzeu města Ústí nad Labem potrvá do 19. listopadu.